Dlaczego Combilift?


Jakość, niezawodność i gwarancja


Firma Combilift została założona w 1998 roku przez Roberta Moffetta i Martina McVicara w celu stworzenia wózka widłowego, który zminimalizuje przestrzeń wykorzystywaną przy transporcie i przeładunku długich i nieporęcznych materiałów.

Celem firmy było dostarczenie klientom alternatywnego rozwiązania w stosunku do obowiązujących standardów, które pozwoliłoby sprostać różnorodnym potrzebom dotyczącym załadunku i transportu produktów, a także manewrowania towarem na terenie magazynów.
Combilift to połączenie wózka do rozładunku i załadunku oraz wózka do wąskich korytarzy, to także szereg korzyści, takich jak:

  • redukcja liczby wózków i operatorów,
  • przyśpieszenie procesu przemieszczania towaru,
  • znaczne zredukowanie uszkodzeń niepaletowanych produktów.

Do roku 2001 produkcja Combilifta wzrosła do prawie 450 pojazdów na rok, a oprócz sektora drzewnego, wyrobów PCV i budowlanego, wózki zaczęły być sprzedawane także w sektorach przemysłowych, handlujących stalą i aluminium. W tym samym roku zostały docenione osiągnięcia firmy i samego Martina McVicara. Firma została eksporterem roku, a Martin McVicar został przez firmę Ernst&Young ogłoszony przedsiębiorcą roku.
Nie spoczywając na laurach po tych wyrazach uznania, Combilift kontynuował ekspansję swojej sieci sprzedaży w ponad 40 krajach.

Nabycie w 2003 roku fabryki, która po przebudowie jest supernowoczesnym, 9 hektarowym centrum produkcyjnym firmy, gdzie znajduje się również centrum administracyjne oraz osobny blok badań i rozwoju, pozwoli firmie na produkowanie w systemie 5-dniowego tygodnia pracy, prawie 2000 wózków rocznie.Historia firmy

Combilift Ltd.jest irlandzką firmą specjalizującą się w produkcji czterokierunkowych wózków widłowych. Firma powstała w 1998 roku. Długoletnie doświadczenie branżowe założycieli przedsiębiorstwa w połączeniu z innowacyjnością stworzonego przez nich produktu, zaowocowały spektakularnym sukcesem rynkowym. Świadczy o tym duża dynamika sprzedaży, rozwinięcie ogólnoświatowej sieci dealerskiej oraz prestiżowe wyróżnienie „Przedsiębiorca roku 2001" przyznane przez firmę Ernst & Young.

Combilift został założony przez Martina McVicara i Roberta Moffeta w 1998 roku w Clontibret, okręg Monaghan. Firma jako pierwsza na świecie wyprodukowała silnikowe, wielokierunkowe wózki widłowe. Z roku na rok odnotowywała wzrost produkcji i sprzedaży o ponad  20%, dzięki czemu szybko przekształciła się z niszowego producenta, we właściciela głównej marki na globalnym rynku specjalistycznych wózków widłowych. Combilift eksportuje swoje produkty do ponad 45 krajów świata. W 2006 roku obrót firmy wynosił 60 milionów euro. Do roku 2010 jest przewidywane jego podwyższenie do około 100 milionów. Aktualnie firma zatrudnia 150 pracowników, których liczba wzrośnie do roku 2010 do 250 osób.

W 2006 r. Combilift wybudował i otworzył nową fabrykę w miejscowości Monaghan, która pozwoli firmie na większą produkcję oraz sprawniejszą realizację zamówień.

Kariera Martina McVicara, Dyrektora Naczelnego firmy, zaczęła się od wakacyjnej pracy na wózkach wyładowczych zintegrowanych z samochodami dostawczymi, w firmie Moffett Engineering, gdzie został głównym inżynierem jeszcze przed ukończeniem 20 roku życia. Kiedy firma została sprzedana w 1997 roku, McVicar zdecydował rozpocząć własny biznes, rozwinąć niszowe produkty dla sektora i stworzyć wózek widłowy, który pozwoli na przenoszenie długich i kłopotliwych ładunków. Wynikiem jego pracy był czterokierunkowy Combilift. W 2001 roku został uznany przez Ernst&Young za irlandzkiego przedsiębiorcę roku.

Dyrektor firmy, Robert Moffett pochodzi z rodziny odpowiedzialnej za niesamowity sukces wózków wyładowczych zintegrowanych z samochodami dostawczymi. Moffettt odgrywał główną rolę w rozwoju i wzroście firmy przed jej sprzedaniem. W 1998 roku połączył siły z Martinem McVicarem i razem założyli firmę Combilift, w której pełni rolę Dyrektora Technicznego.